Magdalena Król – psycholog, specjalistka terapii uzależnień i współuzależnienia
Pomagam osobom uzależnionym i nadużywającym substancji psychoaktywnych oraz ich bliskim w lepszym rozumieniu problemu uzależnienia oraz radzeniu sobie z trudnościami i kształtowaniu zadowalającej codzienności.
Wartości, jakie przyświecają mi w pracy to uczciwość, profesjonalizm oraz rozwój i otwartość na wiedzę.

Jestem absolwentką psychologii i Studium Pedagogicznego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Studium Psychoterapii Uzależnień akredytowanego przez PARPA (certyfikat nr 1918). Obecnie uczestniczę w szkoleniu przygotowującym do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego we francuskim Instytucie IFFORTHEC (Institut Francophone de Formation et de Recherche en Thérapies Comportementales & Cognitives).
Posiadam również certyfikat ukończenia szkolenia z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CBT): Cognitive Behavioral Therapy for Therapists and Coaches.
Praktyczne doświadczenie w pracy indywidualnej o charakterze terapeutycznym i psychoedukacyjnym zdobywałam na Oddziale Rehabilitacji dla Uzależnionych od Substancji Psychoaktywnych ze Współistniejącymi Zaburzeniami Psychicznymi w Szpitalu Specjalistycznym im. Dr. J. Babińskiego w Krakowie oraz na Oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Andrychowie.
Współpracowałam także z krakowską Poradnią Leczenia Uzależnień i Poradnią Zdrowia Psychicznego dla osób dorosłych oraz Oddziałem Klinicznym Psychiatrii Dorosłych w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.
Od kilku lat współpracuję z Centrum Poznawczo – Behawioralnym w Krakowie, gdzie prowadzę terapię uzależnień online oraz konsultacje psychologiczne.
Swoją pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji.
Obok praktyki zdobywanej w znanych i polecanych ośrodkach leczenia uzależnień oraz terapii poznawczo-behawioralnej w Krakowie, posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy indywidualnej z osobami mieszkającymi poza granicami Polski. Prowadząc terapię online pomagam ludziom, którzy nie mogą skorzystać ze specjalistycznego wsparcia psychologicznego w miejscu, w którym żyją. W swojej pracy korzystam również z własnego doświadczenia emigracyjnego – rozpoczętą w Krakowie praktykę terapeutyczną kontynuuję żyjąc i pracując we Francji.
W ramach zainteresowań współprowadzę Formę Minimalną – projekt, w którym promuję filozofię stoicką i wiedzę z obszaru psychologii.